Blog siteni nasıl açılır?

Web Günlüğü anlamına gelen Blog, fikirlerinizi ve daha fazlasını kolay bir şekilde paylaşmak için en iyi yollardan biridir.

Ücretli ve ücretsiz olarak blog açabilir, internette milyonlarca insana; görüşlerinizi, yeteneklerinizi, ürünlerinizi ve portföyünüzü rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

Blogun genellikle kişisel olarak kullandığı bilinse de, aynı zamanda markalarında vazgeçilmez web araçlarından biri olmuştur günümüzde. Özellikle e-ticaret sektöründe olan markalar blogları daha fazla ziyaretçi ve müşteri çekmek için etkin bir şekilde kullanmaktadırlar.

Nasıl blog açabilirim?

Blog açmak için birçok farklı yöntem ve alternatifler vardır. Ücretsiz olarak blog açabileceğiniz gibi ücretli olarak da blog sahibi olabilirsiniz. Tabii ki ücretli ve ücretsiz blog arasında fazlasıyla farklılıklar olacaktır.

Blogspot ücretsiz olarak blog açmanızı sağlayan bir servistir. Burada açtığınız blog adresi şu şekilde olacaktır: www.sizinisminiz.blogspot.com diğer bir dezavantajı ise sayfanızda çeşitli reklamların olacağı gibi iyi ve modern bir tasarıma sahip olamayacaksınız. Blogspot kullanımında, blogun temellerini oluşturan Domain(web adresi) ve Hosting(barındırma alanı) hizmetleri için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Ücretli olarak açtıracağınız blog ise tamamen size özel olur.  www.isminiz.com şeklinde istediğiniz bir adda web adresine sahip olursunuz. Blogonuzda bulunan her şey size ait olur ve sizin dışınızdaki kişi veya kurumlar blogunuz üzerinde herhangi bir hak sahibi olmazlar. Tüm reklam alanlarını kendiniz yönetir ve kazanç elde edebilirsiniz. En iyi avantajlarından biri ise modern ve profesyonel tasarımlara sahip olursunuz.

Leave a Reply